Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Масажа во виртуелен свет

Според компанијата Esqapes од Лос Анџелес, со отворање на првиот центар за масажа во виртуелна реалност, кој ќе биде отворен во јули, на многумина ќе им овозможи преубаво искуство.

Искуството кое Esqapes го ветува е неверојатно. Компанијата разви технологија која користи автоматизирана масажа, заедно со екслузивно виртуелно опкружување која креира опуштена атмосфера. Виртуелно место за одмор ќе ги “транспортира“ вашиот ум и душа во сосема нов свет, давајќи ви можност целосно да се решите од стресот.

“Секое Esqapes опкружение е дизајнирано да ги надразни вашите сетила и да ви помогне да се решите од секојдневниот стрес. Тоа се вистински, “живи“ светови кои ви се на располагање само на вас“, стои во официјалната објава на компанијата.

Esqapes носи десет различно искуства, од преубави одморалишта покрај океанот, до лукзусни ложи опкружени со снег. Што вие би одбрале?

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...