Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Марс на Овните до крајот на годината: На Раковите им е потребна поддршка, а на Стрелецот мотивација

Време е да се подготвиме за огнените чувства – обично Марс не останува во еден знак повеќе од шест недели, но овој пат ќе имаме долга обиколка на Овен.

Марс е оган, а Овенот е маслото што се истура во него, па ќе биде жешко. Марс е познат по контролирање на нашите животински инстинкти: агресија и либидо. Тоа ни помага да преземеме акција за да го добиеме она што го сакаме. Марс ја мрази неподвижноста, пасивноста и неактивноста и строго ќе ги казни оние кои немаат храброст да започнат нова работа или да го завршат веќе започнатото.

Овој зрачен транзит ќе направи да се чувствувате посмело, особено кога станува збор за љубов и секс. Сепак, ќе се чувствувате поимпулсивно и поагресивно, затоа внимавајте на овие чувства.

Ќе дознаете во галеријата што ќе донесе еден не мирен период на секој знак на Зодијакот.

ОВЕН

Во следните шест месеци, Марс, вашата владејачка планета, ќе биде во вашиот знак. Очекувајте живописни впечатоци во кревет и не само: loveубовните врски ќе достигнат ново ниво. Но, кога станува збор за спорови и конфликти, тогаш научете да го прифатите Зен. Не ви требаат бесмислени кавги. Оставете ја вашата фантазија да поведе – понекогаш соништата и фантазиите се претвораат во реалност. Ова е токму таков период за вас.

СКОРПИЈА

Ќе работите како пчела во следните неколку месеци. За вас сега, приоритет е да го контролирате сопствениот распоред и да управувате со времето. Вашите стандарди се зголемија (и ние ве поддржуваме овде). Време е да им разјасните на оние околу вас дека нема да трошите енергија и време на оние кои не се подготвени да ве поддржат и да застанат на ваша страна.

РАК

Сега, кога сте силно вклучени во вашата кариера, подготвени сте за промените што Марс ви ги подготвува (и тој ги има, не двоумете се). Без разлика дали имате партнер сега или не, нема да повредите да најдете поддршка однадвор – личност која е подготвена да верува во вашите планови.

ВОДОЛИЈА

Барате интелектуална стимулација, сакате да најдете придружник со кого не само што можете да вечерате под светло на свеќа, туку и да разговарате цела ноќ. Немој да брзаш! Одвојте малку повеќе време за да пронајдете сродна душа што вреди за вашето ниво. Не плашете се да ги отфрлите оние што не ги исполнуваат вашите стандарди.

БЛИЗНАЦИ

Вие сте толку зафатени со вашата мала група (може да бидат колеги или семејство) што ви е тешко да дадете точна количина енергија за да изградите романтична врска. Преферирате да ја истурите вашата љубов во колективна работа, отколку кон една одредена личност.

РИБА

Кога станува збор за љубовта, голема е веројатноста да си дозволите да ве сакаат отколку да покажете страст самостојно. Но, сега чувствувате потреба да преземете одговорност за себе, да преземете иницијатива. Па, време е! Колку повеќе работа вложувате на зајакнување на вашите граници и зголемување на самодовербата, толку се поголеми шансите за успех.

СТРЕЛЕЦ

Ако сте осамени, очекувајте да се промени од ден на ден. Не, ова не е нужно сериозна врска, можеби тоа е само добар секс за една ноќ. И, ако сте во врска, сега е одлично време да испланирате некои активности заедно – и ако се работи за секс, тоа ќе биде плус.

ДЕВИЦА

Следните шест месеци ќе бидат стресно време за вас бидејќи влегувате длабоко во нови и непознати области на сексуалност и интимност со вашиот партнер. Ќе научите да ги обновувате границите и ќе научите да ги преместувате во зависност од вашите желби и потреби. Обидете се да не бидете љубоморни на вашите партнери, дури и кога ќе се појави такво искушение.

ЈАРЕЦ

Толку сте сигурни дека не ви претставува проблем да запознаете нов романтичен партнер. Иако првиот чекор секогаш ви бил лесен, вие сте честопати поранливи – сега нема потреба да се плашите од тоа, ѕездите се свртени кон вас.

ВАГА

Во романтичните врски, обично се однесувате смирено и избалансирано, не сте од оние ликови кои сакаат драма. Но, овој пат нешто ја нарушува хармонијата, нели? Вашата моментална врска бара компромис. Тоа е, и вие и вашиот партнер мора да преземете чекори едни кон други.

БИК

Тргнете се подалеку од вашите секојдневни навики и отворете ја душата за инспирација што може да ви донесе повеќе овошје отколку што се надевавте.

ЛАВ

Сега барате авантури во вашиот живот, па ќе бидете опкружени со различни луѓе кои ги привлекува вашето Сонце. Пробајте нешто ново во сексот, голема е шансата да пронајдете нешто што ќе ви се допаѓа подолго време. Ова е добро време за динамика.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Австралискиот уметник и златар Колин Барн верува дека шахот, како стратешка игра што ја уживаат милиони луѓе ширум светот, заслужува луксузен изглед, па затоа...

Fool Moon

Според (застрашувачката) европска статистика, скоро 70 проценти од жените воопшто не разговараат со својот партнер за секс. Зошто е важен разговорот? Не можеме да...

Route 66

Секогаш кога ќе наидеме на нов концепт на мотор, секогаш се надеваме дека тој ќе ни понуди нешто повеќе од вообичаено, поместувајќи ги границите...

Cotton Club

Овие безвременски модели ќе ги ублажат сите ваши модни дилеми во секоја ситуација и ќе се погрижат секогаш да изгледате младешки, елегантно и шик...