Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Лего го претставува својот најскап комплет некогаш направен

Лего додаде уште една неверојатна серија на својата Technic линија – истата со помош на Bugatti Chiron претставена во 2018 година, на која постојано додава мали модели од седумдесеттите…

Најновата понуда доаѓа во форма на Lamborghini Xian FKP 37, што е во однос 1: 8. Lamborghini Xian е исто така првиот хибриден хиперкар во продукција, кој славниот бренд го претстави за време на минатогодишниот саем за автомобили во Франкфурт, а исто така е само третиот модел што се приклучи на Ultimate серијата од линијата Technic.

„Овој нов модел навистина одразува потрага по извонредност што е втисната во ДНК и на брендовите Lamborghini Cars и LEGO Group. И самиот модел и неговото лансирање се вложувања во инженерска иновација, спроведени од неверојатно талентирани тимови од двата брендови. Во исто време, новитетот е доказ дека со помош на Лего техника навистина можете да создадете нешто што го посакувате со целото срце “, рече извршниот директор на Лего, Нилс Кристијансен.

Претставувајќи ги дури и најмалите детали, Lego Technic Xian FKP 37 е комплет кој се состои од 3.696 парчиња, кои мора да се склопат така што моделот ќе измери 60 см во должина, 13 см во висина и 25 см во ширина. Да ви дадеме идеја колку е детален овој комплет, мора да нагласиме дека намалениот модел има врата со ножици што може да се отвори, задно крило што може да се крене и спушти, совршено моделиран ентериер, торба во багажникот и функционален мотор V12 спарен со осумстепен менувач.

Лего прифаќа нарачки за овој комплет од 1 јуни, додека подоцна овој месец, тој ќе биде достапен за купување во нивните продавници. Цената на новитетот е 379,99 долари.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...