Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Камерон Дијаз конечно открива зошто ја напуштила актерската кариера

Камерон Дијаз направи редок исклучок и необично се појави на малите екрани велејќи дека сега чувствува „,мир“ откако се повлече од центарот на вниманието на Холивуд.
Дијаз, која неодамна лансираше свој спектар на органски вина без додатоци, зборуваше искрено за напуштањето на нејзината холивудска кариера, велејќи дека актерите се „инфантилизирани“ и дека сакала да стане независна.

Актерката номинирана за „Златниот Глобус“ направи виртуелно интервју со Гвинет Палтроу во емисијата „In goop Health: The Sessions“ каде и беше поставено прашањето: „Како се чуствуваш кога си оддалечена од филмската кариера од таа големина?“.

“Мир. Добив мир во душата затоа што конечно се грижам засебе”, Дијаз одговори.


„Чудно е да се каже. Знам дека многу луѓе нема да го разберат тоа, но беше толку интензивно и напорно да се работи на високо ниво и да бидеш јавна личност каде треба да го поминеш целото драгоцено време за другите“, додаде Дијаз.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Модната недела во Њујорк заврши (со презентација на колекцијата на Том Форд) и беше многу поразлична од сите претходни. Пандемијата на Ковид-19 принудуваше промени...

Fool Moon

Владеењето на Вага, односно влегувањето на Сонцето во знакот на Вага, ќе започне на 22 септември, кога започнува есента. Пред нас има многу предизвикувачки...

Cotton Club

Бели кошули, панталони и вечерни фустани – соодветна облека за чудни времиња. Во време на неизвесност, сакате едноставност и јасност повеќе од сè. Ралф...

Fine Living

Знаевме дека мајчиното млеко е најдобриот избор за храна за бебиња, но моделот Џоди Тарнер-Смит во интервју за Вог откри уште една од неговите...