Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Fendi Casa – Колекција на Мебел

Fendi Casa нуди современ, модерен и класичен мебел за целата куќа …

Fendi Casa е дел од популарната марка Fendi, а се занимава со дизајнирање и производство на мебел за домаќинства. Колекциите на мебел Fendi вклучуваат иновација и традиција, знаење и истражувања … Колекциите се вешто поделени во различни линии и перспективи и се карактеризираат со беспрекорен дизајн кој е во целосна хармонија со клучната филозофија на марката.

Колекцијата се состои од фотелји, софи, лежалки, конзоли, кревети, маси, всушност со сите елементи од секојдневниот живот кои сепотребн, а се обликувани во уникатен Fendi стил. Необичните завршни детали, а притоа внимателно одбрани ја потврдуваат автентичната вредност на производите на Fendi. Широк спектар на ламби и лустери изработени од најквалитетно Murani стакло и други скапоцени материјали, исто така се дел од уникатен Fendi стил.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Понекогаш животот може да биде тежок и да ви задава разни искушенија, камшикувајќи ве од сите страни, што прави да се чувствувате вознемирено и...

Fine Living

Сместен во приватна шума и близу до платформата за слетување на хеликоптер, имотот се истакнува по многубројните објекти. Се вика Барнхаус и е оддалечен...

Cotton Club

Пепелашка и Црвенкапа во маѓепсаниот Версај! Марија Грација Чиури, дизајнер на модната куќа Диор која секогаш создава облека што пренесува единствена порака и ја...

Fool Moon

“Иднината ни припаѓа на сите нас. На мојата ќерка. На моите деца. На нас. На жените. На секого. На тебе”. По повод Денот на...

Advertisement