Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Bocci новитети во светот на расветлата

Со стаклени привезоци е украсен Armature лустерот, еден од трите нови производи кои брендот Bocci штотуку ги лансираше…

Другата колекција која ја претстави канадската дизајнерка куќа доби назив Table Lamp & Stem Series, а исто така се декорирани со топки од дувано стакло, инспирирани од Bocci примероците.

Armature лустерот претставува современ и прилагодлив примерок, кој се состои од модуларни мат црни делови кои можат да бидат поврзани во различни аранжмани и декорирани со еден од трите различни стилови на стаклениот модел.

Најмалиот производ кој Bocci брендот сега го претстави е Table Lamp, кој во себе спојува еден стаклен абажур со база од месинг, а воедно може да се монтира и на ѕид.

Следната колекција Stem Series, се состои од три различни стилови на расветла, вклучувајќи плафонско и подно осветлување, при што секој модел е прикриен со стаклени кугли од различни димензии и бои.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...