Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Долго чуваната тајна конечно виде бел ден. Погледнете 13 фотографии на кои култната Мерлин Монро е во блажена состојба..

Веројатно многу пати сте ја чуле животната приказна на легендарната русокоса Мерилин Монро.

Таа беше американска актерка, пејачка, модел, стана симбол на педесеттите и шеесеттите години на минатиот век и инспирираше многу жени и мажи. За жал, таа почина многу млада, на возраст од триесет и шест години.

Како модел, Мерилин била фотографирана од светски познати фотографи, а еден од нив бил и Сем Шоу, кој ги направил нејзините најпознати фотографии. Мерилин позирала за познат фотограф додека била бремена, но за жал, само еден месец после тоа го загубила своето бебе.

Ако досега не сте имале прилика да ја видите бремената Мерилин Монро, еве неколку фотографии на кои таа ужива на плажа.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Светот е богат со природни атракции кои, со својата убавина, се мамка за истражувачите и туристите. Бизнис инсајдер наведува девет природни чуда во светот....

Fool Moon

Форест Гамп, главниот јунак на филмската адаптација на истоимениот роман на Винстон Грум од 1986 година, доби најмногу гласови. Филмот на Роберт Земекис од...

Cotton Club

Во тековниот, октомвриски број на списанието ELLE, ќе најдете моден едиторијал под наслов „Misfits“ кој ја покажува убавината и односот на младите генерации од...

Green Tea

Таа има 50 години и е најубавото тело во Холивуд. Џенифер Лопез очигледно има добри гени, но работи и многу напорно за да ги...