Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Може ли „голиот“ фустан од тантела да изгледа елегантно? Да, ако сте Хајди Клум!

Кога велиме фустан од тантела, што едвај покрива половина од телото, ретко кој со префинет вкус вакво парче би го поврзал со софистицирано или елегантно, но сосема спротивно – со вулгарно. Сепак, Хајди Клум тоа го направи прилично маестрално, носејќи еден „гол“ фустан на сосема нов начин.

Со провокативен, светло жолт фустан од брендот Dundas, долги ракави и целосно отворен одзади, врзан со тантела која продолжува настрана и завршува настрана, оставајќи го во здолништето целосно отворено од едната страна на бутот до подот , германската манекенка успеа на сензуален и елегантен начин да ја извади оваа необична креација.

Непотребно е да се каже дека под овој модел на фустан нема ништо, а тоа Хајди егзотично го прикажа – што само повеќе зборува за тоа колку е важен начинот на кој е претставена одредена работа.

Жолтиот фустан го искомбинирала со тенки златни потпетици кои се состоеле од преден PVC проѕирен ремен на нејзините прсти. Овој модел на сандали е многу популарен меѓу познатите, па често можеме да ги видиме на Кендал Џенер или Меган Фокс.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Дали знаевте дека ова овошје е природен лек за холестерол, крвен притисок и циркулација? Во написот што следи откријте ги сите негови придобивки за...

Cotton Club

Денот на вљубените е совршена можност да се препуштите на љубовта, а доколку сакате малку да ја подигнете температурата и да го направите овој...

Wall Street

Суперхероите можат да постигнат големи подвизи, вклучувајќи и милиони долари, а за тоа сведочи и продажбата на уникатната страница од стрипот Спајдермен, која неодамна...

Four Seasons

Туристите најчесто го посетуваат во август, кога се одржува Еразмус турнирот на витези и кога може да се видат спектакуларните битки на модерните витези...

Advertisement