Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Шанел лансира нова „Red Beauty“ колекција за убавина

Вклучувајќи кармини, сенки за очи и многу повеќе…

По лансирањето на своите нови Rouge Coco Flash нијанси на кармин и лак за нокти во март годинава, Луција Пика претстави нов избор на производи од Шанел Убавина, пред почетокот на претстојната сезона есен / зима 2020 година. Наречена Црвена, оваа колекција содржи кармини, руменило, сенки за очи и полирање на ноктите.

Кога станува збор за усните, ние ги нудиме иконите Rouge Allure Ink Fusion кармини во боја на вино – Идилик и богато кафеава – Амбигите, со Руж Коко Флеш во сатен розов испуштен и лесен окер, Похот. Во оваа линија беше додадена и Руж Коко, во боја на чоколадо со навестувања на црвени тонови, наречена Атракција.

За да додадете малку боја и димензија на образите, достапен е крем за руменило Baume Essentiel во сенката на Роуз, кој ќе ви даде свеж сјај. Кога станува збор за очи, палетите Les 4 Ombres доаѓаат во три различни комбинации на бои, кои содржат сјајни и мат нијанси. Колекцијата е комплетирана со лак за нокти Ле Вернис, кој доаѓа во розова беж боја наречена Егри и црвеникаво-кафеава, Интердит.

Целата колекција можете да ја видите во галеријата, и да знаете дека сите новини се веќе достапни за купување.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Канитта Тонгнак (40) работела како продавачка на облека три години на улиците на градот Чон Даен на северот на Тајланд. Отпрвин сè изгледа нормално,...

Cotton Club

Брендот Микимото е познат низ целиот свет како најпознат златар во Јапонија. Колку што бисерите им помогнаа да чекорат по својот пат, толку и...

Wall Street

Рут Бадер Гинсберг почина во петокот на 87-годишна возраст. Оваа харизматична жена, со мала градба, имала неверојатен животен пат, често прошаран со машка доминација...

Cotton Club

Jimmy Choo дефинитивно нѐ изненади со својата нова соработка. Луксузната марка се здружи со Тимберленд за да создадат колекција што „го комбинира гламурот на...