Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Роналдо ја стартува својата колекција за очила за сонце

Кристијано Роналдо покажа незаситна жед кога станува збор за победи на фудбалскиот терен, и очигледно, таа жед сега полека се шири во другите сфери…

Фудбалската ѕвездата на Јувентус, кој веќе ќе остави сериозен белег во модната индустрија, сега лансира своја линија на очила за сонце. Португалската фудбалска starвезда се здружи со Italia Independent за да ја создаде оваа модерна колекција. Наречен CR7 Eyewear, линијата ќе се состои од седум модели, сите инспирирани и дизајнирани со помош на Роналдо.

Седумте модели, кои исто така го претставуваат дресот на овој спортист на милијардер, се поделени во три категории: ацетат, метал и инјектирана пластика. Совршено комбинирајќи ги класиците со модерните, оваа колекција ни нуди рамка за секој момент, расположение и што е најважно, комбинација на облека.

Очилата содржат и неколку детали кои биле инспирирани од Роналдо, како што е бројот седум втиснат во секоја рамка и потписот на славниот спортист. Секој модел е достапен во пет бои, со вкупно 35 парчиња, по еден за секоја година од животот на Роналдо.

Сите модели на очилата CR7 Eyewear се достапни за купување преку онлајн продавницата на марката, а испораката се врши во практично сите земји во светот.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Модната недела во Њујорк заврши (со презентација на колекцијата на Том Форд) и беше многу поразлична од сите претходни. Пандемијата на Ковид-19 принудуваше промени...

Fool Moon

Владеењето на Вага, односно влегувањето на Сонцето во знакот на Вага, ќе започне на 22 септември, кога започнува есента. Пред нас има многу предизвикувачки...

Cotton Club

Бели кошули, панталони и вечерни фустани – соодветна облека за чудни времиња. Во време на неизвесност, сакате едноставност и јасност повеќе од сè. Ралф...

Fine Living

Знаевме дека мајчиното млеко е најдобриот избор за храна за бебиња, но моделот Џоди Тарнер-Смит во интервју за Вог откри уште една од неговите...