Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Rolls-Royce куфер за шампањ

Rolls-Royce го претстави својот нов куфер Champagne Chest, кој е луксузен и екстравагантен, онолку колку што очекуваме од познатата марка…

Опишан како „додаток што ќе ве воодушеви, кој е погоден за најекстравагантните околини – од суперихите до терасата на приватната резиденција“, нè воодушевува со својот врвен квалитет и изработка, што дефинитивно одговара на марката „ Rolls-Royce “.

Случајот со шампањ е изработен од машински алуминиум и јаглерод и е покриен со висококвалитетна кожа и даб. Дизајнерите дури успеаја да го вклучат логото „ Spirit Of Ecstasy “ во својот изглед на убав и исклучително суптилен начин.

Со притискање на копче, отворена е горната, левата и десната страна на куферот, за да се откријат четири шишиња со шампањско рачно разнесени, наредени да не потсетат на величественоста на моторот V12. Куферот е осветлен во неговиот централен дел што ги истакнува стаклата, кои имаат полирани алуминиумски основи со печатени RR букви. Страните на куферот содржат две мрежи за вашиот шампањ по ваш избор, додека горниот капак може да се користи како послужавник.

„ Champagne Chest од Rolls-Royce автомобилите е современ и модерен додаток на нашата колекција додатоци“, вели Гавин Хартли, директор на одделот за дизајн дизајн „Беспек“.

„При креирањето на оваа новина се применуваше приодот за дизајнирање автомобили на Rolls-Royce, најдобрите материјали и врв на инженерството. Наменет е за оние кои сакаат да уживаат во своите најелегантни прилики на возвишен начин “.

Champagne Chest Rolls-Royce се достапни за купување во сите продажни салони за брендови Rolls-Royce, и ќе ве чини околу 47,000  долари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Понекогаш животот може да биде тежок и да ви задава разни искушенија, камшикувајќи ве од сите страни, што прави да се чувствувате вознемирено и...

Fine Living

Сместен во приватна шума и близу до платформата за слетување на хеликоптер, имотот се истакнува по многубројните објекти. Се вика Барнхаус и е оддалечен...

Cotton Club

Пепелашка и Црвенкапа во маѓепсаниот Версај! Марија Грација Чиури, дизајнер на модната куќа Диор која секогаш создава облека што пренесува единствена порака и ја...

Fool Moon

“Иднината ни припаѓа на сите нас. На мојата ќерка. На моите деца. На нас. На жените. На секого. На тебе”. По повод Денот на...

Advertisement