Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Официјално е претставена првата fenty skin линија на производи за кожа

Колекцијата е објавена заедно со упатства за употреба…

И, додека не можеме да чекаме за официјалното претставување на марката Fenty Skin на Ријана, тие ни дадоа увид во нивната прва линија на производи. Колекцијата „Старт“ содржи три производи, вклучувајќи средства за чистење на лицето, серум за тонер и навлажнувачки крем за сончање.

Претставувајќи ги новитетите на претплатниците во својот билтен, Фенти Скин, исто така, ги сподели со нив чекор-по-чекор инструкции за користење на сите новини од нивниот опсег. Рутината започнува со Total Cleans ‘што ги отстранува сите шминка и нечистотии од кожата, придружени со Fat Water, серум за тонер што ги намалува вашите пори. Целата приказна завршува со Hydra Vizor, невидлив навлажнувач со SPF30. Триото е дизајнирано да се користи заедно, да ги намали вашите пори и пигментацијата на лицето. Мора да нагласиме дека сите производи на Фент кожата се веган, чисти и органски.

Целосно чистење (25 долари), масна вода (28 долари) и Хидра Визор (35 долари) ќе бидат достапни за купување од 31 јули, преку веб-страницата „Фенти кожата“.

Прочитај

Wall Street

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека вакцината работи ефикасно и формира стабилен имунитет. Причината што тој изјави, како што знае, е дека една од...

Green Tea

Сите сме ги слушнале советите дека е подобро да пијат топли пијалоци во горештина и ладни пијалоци на студ. Но, дали знаете зошто треба...

Fine Living

Кога две индустриски титани работат за заедничка цел, резултатите можат да бидат апсолутно фантастични… Ова е барем точно кога станува збор за нова соработка...

Route 66

Откако се појави електричниот суперавтомобил „Порше Тајкан Турбо С“, бевме сведоци на лесните победи против конкуренцијата на спортски автомобили, тој ги „разнишува“ своите противници,...