Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Новата кампања на Prada

Долгогодишното лице на брендот Prada, моделот Freja Beha Erichsen, го освои водечкото место во својата нова кампања пред есен 2020….

Фотографирала David Sims, се појави на фотографиите кои се воглавно црно-бели, додека единствена боја која можеме да ја видиме е на парчињата облека који ги донесе. Стилист на капмањата е Olivier Rizo, кој ги нагласи важните дизајни, елегантните облици и чанти за изјави. “Колекцијата и нејзините живи бои се изолирани, апстрактни, во средината на нашето внимание, истовремено ја нагласуваат нејзината материјална суштина и едноставност”, објаснува познатиот бренд.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...