Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Нова димензија на луксуз: Hermes марама за модерно време

Иконската марама на познатата модна куќа станува се поразновидна од кога било…

Зошто марама на Хермес ќе биде одлика на нечија гардероба е повеќе од јасно. И жените и мажите ја ценат нивната убавина, што е особено изразено кога се зема предвид нивната употреба.

Марамата на Хермес е додаток што може да се врзува како вратоврска или да виси, дополнително да ја украси вашата комбинација на облека.

Оваа сезона, марамата се нуди во варијанта на свила и кашмир, со повеќе стилови на носење и бои кои се инспирирани од новата сезона.

Украсена со мотиви на Hermes, новата сезонска марама е лесна за комбинирање и совршено нагласува сè што сакате да постигнете.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...