Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Montblanc лансира часовник со 24-часовна скала

Заедно со сите свои преубави новитети, Montblanc брендот лансираа и една старомоден примерок кој е дел од нивната 1858 колекција…

Новитетот доби дизајнерски елемент кој нас не асоцира на оригиналните Minerva часовници од 1920-тите и 1930-тите години од минатиот век. Називот 1858 Automatic 24H, новиот модел доби главен акцент во форма на бројчаник со една стрелка која го покажува времето. Како што и неговото име сугерира, часовникот го претставува времето на дваесет и и четири часовна скала и доби само една црвено обоена стрелка обложена со SuperLuminov слој. Во случај доколку бројчаникот ве асоцира на компас со една стрелка, треба да знаете дека тоа не е никаква случајност, бидејќи тој ги исполнува и двете функции.

Часовникот кој е инспириран од авантури и спорт, доби куќиште од брусен челик кој има пречник од 42 мм. Основата и круната на овој модел се креирани од бронзена легура, што оддава многу интересен изглед. Црниот бројчаник на себе носи мапа на северната хемисфера заедно со 24 меридијански линии. Со само една стрелка, овој часовник нема да ви го покаже најточно времето, што секако е нешто кое не им е најважно на авантуристите.

Работи на МВ 24.20 калибер кој нуди и резервна енергија во траење од 42 часа. 1858 Automatic 24H е достапен во со три ремени – челичен, кожен во боја на коњак и црна НАТО. На крајот, можеме уште да додадеме дека ќе биде достапен најдоцна до крајот на годината, со цена од 3.030 долари.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...