Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Made to measure Giorgio Armani

Сартријалниот стил е повторно во центарот на вниманието, бидејќи Giorgio Armani Made to Measure штотуку ја претстави својата пролет / летo кампања…

Италијанскиот моден бренд го ангажираше Чарлс Леклерк како лице на својата нова кампања. Возачот на трки отпатува за Сен Тропе за ова фотографирање, каде позираше во елегантни костуми пред леќата на Џон Балсом.

Говорејќи за изборот на Леклерк за ѕвезда на неговата последна кампања, Армани рече: “Чарлс е ѕвезда во подем. Тој постигна завиден успех и покрај тоа што е млад, и тоа е дефинитивно индикатор за неговата волја и решеност, како и за неговиот очигледен, вроден талент”.

“Тој е млад и има енергично физичко присуство, што дополнително го потенцира мојата колекција Made to Measure. Костумот Made to Measure е безвременски, како што докажуваат овие фотографии”, додаде дизајнерот.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...