Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Колекција на часовници Vacheron Constantin

Постојат само два момента кога времето речиси ќе застане – кога сте во карантин и кога секој ден ви изгледа речиси ист, а потоа и кога ќе наидете на нешти убаво, кое ќе ве фасцинира и натера да се изгубите во времето…

Тоа е всушност ефектот кој го постигнуваат Vacheron Constantin часовниците. Како дел од Watches & Wonders 2020, познатиот бренд го претстави Les Cabinotiers “Птицата која пее“. Доколку сакате да се уверите во вештините на овој неверојатен бренд и нивната техничка способност, тогаш ова е колекција на која навистина морате да обрнете внимание. Часовникот е достапен во четири различни и уникатни варијанти, а секој од нив носи нова слика од ралчина птица.

Секој часовник има двослоен бројчаник кој се состои од емајлиран слој и дел украсен со гилохо техника за прикажување на механизмот.

Бројчаникот е во елегантен оквир кои се направени од розево или бело злато. Секој модел доби кожен ремен во боја која совршено ги прати нијансите, а на крајот можеме само да додадеме дека секој модел од новата колекција е достапен само со нарачка.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...