Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Интригантни парчиња накит со потпис на Virgil Abloh

Направете сами проекти, постоеја уште пред да се создаде терминот користен за нивно опишување…

Децата користеле гумени ленти за да направат разни игри или нараквици, додека главните делови биле ткаени и носени како накит. Сепак, иако се чини малку наивно, дизајнот работи токму така. Инспирацијата е насекаде околу нас, а потребно е само еден момент на откровение да се претстави идеја која ќе го смени целиот свет. Virgil Abloh, во партнерство со Jacob & Co, одлучи да ја оживее носталгијата, создавајќи колекција нараквици и обетки со помош на спојувалки.

Обичните делови од нашето минато се претворија во луксузни парчиња, создадени од 18-каратно бело, жолто или розово злато. Мора да признаеме дека ова е еден од најинтересните проекти на Virgil Abloh, затоа што тој ја пренесува идејата за училишно дете и ја комбинира со неверојатниот квалитет на ланецот Rocafella на свој уникатен начин.

Секоја нараквица или обетки се состои од интересна шема создадена од парчиња во облик на спојувалки. Синџирот со 18-каратни спојки е украсен со дијаманти, кои даваат на целата приказна сосема нова димензија, смелост, самодоверба и стил.

Како што велат од марката Jacob & Co: „Создавањето врска меѓу нештата е една од најмоќните работи во светот“. Ако се заљубите во волшебни парчиња накит од оваа линија, можете да го нарачате преку веб-страницата на брендот, каде основачот на Jacob & Co, Јacob Arabo и Virgil Abloh, лично ќе го разгледаат секое парче за да се уверат во неговиот квалитет.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...