Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

И таа потклекна! Модел на обувки што Моника Белучи со години ги избегнуваше

И таа потклекна! Модел на обувки што Моника Белучи со години ги избегнуваше

Само Моника Белучи можеше да ја понесе титулата најголем љубител на платформите со вртоглавица и високи потпетици на Софија Вергари.

Во 99 проценти од случаите, во овој модел на чевли ја гледаме убавата италијанска дива во јавноста.

Премиери, модни ревии, празнични настани, вечерни излегувања со пријателите – каде и да оди, Моника носи платформи и само повремено ги заменува со класичен салон или сандали, но задолжително со модел со вртоглавица.

Дури и кога е на одмор, таа стигна на еспадрили со целосна платформа или патики со скриена внатрешна пета.

Сепак, таа се чини дека е досадно со високи потпетици ова лето. Славната убавица моментно летува во Грција и фотографи ја фотографираа во обична летна комбинација која се состои од трепетлив фустан и флип-апостолки.

Таа носеше класичен спортски низок модел флип-флопови во кои никогаш не ја гледаме. Кога одмарала во Дубровник во 2015 година, таа исто така е облечена во модел со платформа за време на прошетката покрај Страдун, но не беше видена во овој класик.

Се чини дека Моника конечно решила малку да ги одмори нозете и да клекне пред уроците на летни чевли со рамни стапала.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Канитта Тонгнак (40) работела како продавачка на облека три години на улиците на градот Чон Даен на северот на Тајланд. Отпрвин сè изгледа нормално,...

Cotton Club

Брендот Микимото е познат низ целиот свет како најпознат златар во Јапонија. Колку што бисерите им помогнаа да чекорат по својот пат, толку и...

Wall Street

Рут Бадер Гинсберг почина во петокот на 87-годишна возраст. Оваа харизматична жена, со мала градба, имала неверојатен животен пат, често прошаран со машка доминација...

Cotton Club

Jimmy Choo дефинитивно нѐ изненади со својата нова соработка. Луксузната марка се здружи со Тимберленд за да создадат колекција што „го комбинира гламурот на...