Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

„Гледано од вселената“: Џенифер Лопез во тренерка во која сите би се загледале

По долгиот годишен одмор, Џенифер Лопез се врати на деловните обврски. Латиноамериканската дива моментално снима видео за нејзината нова песна во Њујорк.

Тоа е дует со славниот колумбиски музичар Малума, создаден како дел од саундтракот за нејзиниот нов филм „Омажи се за мене“, романтична комедија во режија на Кат Коиро.

Малума се појавува и во филмот, во улога на свршеник на големата поп ѕвезда што ја игра Џенифер. Откако свршеникот ја саботира свадбата што ќе се одржи пред публиката во Медисон Сквер Гарден, таа со голема тврдоглавост се венча со целосен странец што го наоѓа во публиката на истото место и покрај него.

Јас направив албум со овој филм, така што имаме нови песни, нова музика и многу е возбудливо. Веројатно ќе има осум мои песни на неа, а Малума направи две или три, рече Џеј Ло пред неколку месеци на шоуто на Џими Фалон.

Сега е време за спотот за песната, која според нејзините најави треба да биде голем хит. Џенифер секогаш се осигура дека изгледа спектакуларно во видеата, но сè уште не навестила какви комбинации на облека ќе се променат.

Таа се појави на сетот во многу лежарна облека во која доминира брендот Ралф Лорен. Какви бои! За жал, тоа може да се види од вселената, еден од коментарите на Инстаграм е за оваа навистина шарена тренерка направена со техника на тај-боење и креирана само за најголемите фанови на шарени.

Џенифер постигнала договор за патики од брендот Најк, а од додатоците таа имаше само очила за сонце и неизбежна маска со која ги почитува сите епидемиолошки мерки.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Модната недела во Њујорк заврши (со презентација на колекцијата на Том Форд) и беше многу поразлична од сите претходни. Пандемијата на Ковид-19 принудуваше промени...

Fool Moon

Владеењето на Вага, односно влегувањето на Сонцето во знакот на Вага, ќе започне на 22 септември, кога започнува есента. Пред нас има многу предизвикувачки...

Cotton Club

Бели кошули, панталони и вечерни фустани – соодветна облека за чудни времиња. Во време на неизвесност, сакате едноставност и јасност повеќе од сè. Ралф...

Fine Living

Знаевме дека мајчиното млеко е најдобриот избор за храна за бебиња, но моделот Џоди Тарнер-Смит во интервју за Вог откри уште една од неговите...