Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Гламурозна „Ателје Версаче“ Колекција

Ателје Версаче презентира украсни креации со промовирање на својата колекција есен / зима 2020 година…

Во нивниот изглед, можеме да видиме дека Џоан Смолс позира во софистицирано создадени комбинации на облека. Тесните силуети од новата колекција вклучуваат сензуални клипови и високи парчиња. Живата палета на бои е инспирирана од апстрактни уметнички дела од почетокот на 21 век. Нијанси на портокалова, јоргована виолетова, розова и неонски зелена се издвојуваат во новиот асортиман. Жените на Ателје Версаче исто така блескаат со големи продолжени и сјајни рабови. Покрај фотографиите, италијанската модна куќа презентираше дизајни како дел од краток филм.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Канитта Тонгнак (40) работела како продавачка на облека три години на улиците на градот Чон Даен на северот на Тајланд. Отпрвин сè изгледа нормално,...

Cotton Club

Брендот Микимото е познат низ целиот свет како најпознат златар во Јапонија. Колку што бисерите им помогнаа да чекорат по својот пат, толку и...

Wall Street

Рут Бадер Гинсберг почина во петокот на 87-годишна возраст. Оваа харизматична жена, со мала градба, имала неверојатен животен пат, често прошаран со машка доминација...

Cotton Club

Jimmy Choo дефинитивно нѐ изненади со својата нова соработка. Луксузната марка се здружи со Тимберленд за да создадат колекција што „го комбинира гламурот на...