Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Фузија на модата и патувањето во новата колекција на jay ahr

Ако патувањето и модата ве инспирираат подеднакво, тогаш ќе бидете воодушевени од сите парчиња од најновата колекција One & Only Heritage, потпишани од Jay Ahr …

Со започнувањето на новиот ансамбл, реномираниот туристички ланец сака да ја прослави loveубовта кон патувањето, со допир на луксуз. Наменето како ограничено издание гроздобер торби Луј Витон Холталс, нарачана од нарачки, колекцијата Heritage го слави природната убавина и богатата култура на локацијата на секое одморалиште. Секоја торба е рачно одбрана и украсена во совршен стил на Jay Ahr. Само две торби се создадени за секое брендирано одморалиште, а може да се купат исклучиво од одморалиштето.

Коментирајќи ја оваа колекција, Џонатан Рис, основач и уметник Jay Ahr, изјави: „Единствена и единствена е совршен партнер, затоа што секоја торба што ја произведувам е единствена. Обожавам да откривам нови култури и дестинации, и секое одморалиште Едно и единствено е вистинска прослава за тоа. Преобразувајќи ги гроздобер вреќи, им дадов нов живот, ги претворив во нешто сосем различно и модерно “.

Покрај колекцијата на наследството, Jay Ahr ќе создаде и капсула колекција на етикети за багаж, патни торби и торба за тотали за секое одморалиште. Како кулминација на патувањето, културата и модата, оваа колекција не треба да се пропушти.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Модната недела во Њујорк заврши (со презентација на колекцијата на Том Форд) и беше многу поразлична од сите претходни. Пандемијата на Ковид-19 принудуваше промени...

Fool Moon

Владеењето на Вага, односно влегувањето на Сонцето во знакот на Вага, ќе започне на 22 септември, кога започнува есента. Пред нас има многу предизвикувачки...

Cotton Club

Бели кошули, панталони и вечерни фустани – соодветна облека за чудни времиња. Во време на неизвесност, сакате едноставност и јасност повеќе од сè. Ралф...

Fine Living

Знаевме дека мајчиното млеко е најдобриот избор за храна за бебиња, но моделот Џоди Тарнер-Смит во интервју за Вог откри уште една од неговите...