Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

DKNY Урбано и модерно

Брендот DKNY ја претставува својата колекција за сезоната есен / зима 2020 година, која е дизајнирана како почит на метрополитенските херои…

Моделот Доријан Олсон е избран за лице на новата сезона и нè инспирира на совршен начин во нови и завесани парчиња од познатата марка. Опсегот главно се фокусира на клучните парчиња на секоја гардероба и класичните детали за работната облека.

Како и да е, на секое парче од серијата DKNY му е дадена доза модерност што може да се користи во повеќе наврати, или за формални деловни состаноци или излегувања во градот. Дориен беше слоевит во новата кампања, донесувајќи неутрална палета на бои што најдобро одговара на урбаниот начин на живот.

Кошулите се споија во ново видување со џемпери, бомбардерски јакни, елеци и други детали. Покрај тоа, најновиот опсег DKNY има парчиња ориентирани кон перформанси кои на фановите на марката ќе им понудат фантастична доза на современ стил.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...