Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Dior ги лансира своите најпопуларни ташни во Ultra-Matte варијанти

Нов изглед добија Saddle, Lady Dior & Montaigne…

Dior ја претстави Ultra-Matte колекцијата на аксесоари, односно асортиман од познатите модели на ташни во повеќе бои. Понудени се со ултра-мат завршни детали, сите ташни се дизајнирани со детали во тонови наместо металик, нудејќи совршена елеганција.

Dior Saddle ташната, со познатиот ремен со D лого, доаѓа во боја на праска, додека Lady Dior е достапна во тегет, класична црна, слонова, праска, бордо и маслинеста. 30 Montaigne Box ташна, Saddle новчаник и Lady Dior clutch со ремен во форма на ланче исто така се дел од новиот асортиман.

Целата колекција можете да ја погледнете во нашата галерија.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...