Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Chopard Happy Hearts колекција во чест на девојките на Бонд

Еве една интересна соработка: Маисон Шопард  се здружи со франжизата Џејмс Бонд, со цел да креира уникатна колеција на накит за жени, наречене Happy Hearts – Golden Hearts…

Инспирирани од клучните вредности на брендот, дарежливост и емпатија, ова колекција преставува визија за девојките на Бонд во мислите на Керол Шојфел, која е одлучна и храбра. Керол е потпретседател на Шопард брендот и уметнички директор, додека Happy Hearts колекцијата претставена во 2018 година, е совршена комбинација на познатиот талисман на овој бренд и нивните препознатливи дијаманти. Линијата накит навистина е посебна и нејзина цел е да ги обедини сите жени во светот кои имаат големо срце.

Денес ова куќа за накит својот асортиман го пренесува на ново ниво, користејќи розе злато во колекцијата, кое што всушност е многу често присутно во филмовите за познатиот агент 007.

Chopard x 007 Happy Hearts – Golden Hearts колекцијата содржи неколку нараквици, обетки, огрлици и долги огрлици. Дизајнот на величествените парчиња се комбинација од големо златно срце со помали дијаманти.

На крајот, можеме да кажеме дека ова линија ќе биде лансирана како ограничена едиција, во само 7007 парчиња.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...