Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Cartier Juste Un Clou нараквица

Веројатно секоја жена во нејзиниот попис на желби се наоѓа ова нараквица…

Ова нараквица ја сакаат сите – славните, манекенките и модели, обичните и необичните жени, а за нива претставува обавезен примерок на накит. Франциската марка Cartier лансираше ограничен модел Juste un Clou кој е за љубителите на hardcore од целиот свет. Ова ограничено издание може да биде изработено од сребро, злато и розе злато, а секогаш воочив благодарение на црната керамичка конструкција. Заедно со ова нараквица доаѓаат 76 бели дијаманти.

Но, пред да се возбудите и планирате да го купите, потребно е да знаете дека има само десет модели, а нивната цена изнесува околу 20.000 долари.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...