Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Byredo лансира нов парфем – Lil Fleur

Следејќи го лансирањето на “UNNAMED” парфемот, Byredo брендот сега го откри својот новитет, Lil Fleur…

Овој парфем е исполнет со ноти на рибизла, мандарини и ружи, додека нишка на шафран додава топли и смирувачки тонови. Парфемот ја компетира базата, која се состои од ќилибар и ванила.

Заедно со ова лансирање, брендот исто така ја открива и својата нова кампања, во која можеме да видиме „ликови од реалниот живот, кои се олицетворение на духот на брендот“, како што се наведува во официјалното соопштение.

На крај, можеме да додадеме дека фотограф за кампањата беше Крег Мекдин, додека парфемот ќе биде достапен од 4 јуни.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...