Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Bvlgari & Alexander Wang повторно соработуваат

Судејќи по се, дури ни глобалната пандемија не може да ја застане сезоната на соработки во полето на модата…

Како би го продолжиле овој циклус на иновација и креативност, Bvlgari & Alexander Wang брендовите повторно соработуваат. После неверојатниот успех на Bvlgari Serpenti Forever ташните, они овој пат се одлучија да дадат уште една причина за радост. Нивната најнова понуда ќе ни претстави нови ташни со две нови Serpenti копчиња, креирани од позлатен месинг.

Новите копчиња се инспирирани од Bvlgari часовникот од шеесетите години, а самата колекција е наречене Serpenti Through The Eyes of Alexander Wang. Alexander Wang, брендот внесе новина, бидејќи овие ташни можат да се носат преку телото, околу половината, преку рамењата или како clutch. Покрај класичните црни и бели верзии, секоја ташна доби три нови бои посветени на пролетта.

Најновата соборатка на двата славни бренда е лансирана во текот на њујоршката модна недела и се состои од шест различни стилови, а ќе биде достапна преку официјалната страна на Bvlgari.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...