Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Божествената Ријана и нејзината нова колекција за шминка

Ријана штотуку започна новини во рамките на нејзиниот бренд Fenty Beauty …

Откако го освои целиот свет како бура презентирајќи ја нејзината прва колекција за нега на кожата, овој пат се фокусираше на шминка. Нејзините новитети, кармини на Slip Shine Sheer Shine, се нудат во десет кремасти нијанси, со додавање на суштина од калинка. Претставувајќи пред целта Денис Леуполд, Ријана ја претстави застаклената нијанса, која се карактеризира со боја на праска. Присила Оно работеше на шминка за оваа пука, додека фризурите ги потпишува Јусеф.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Канитта Тонгнак (40) работела како продавачка на облека три години на улиците на градот Чон Даен на северот на Тајланд. Отпрвин сè изгледа нормално,...

Cotton Club

Брендот Микимото е познат низ целиот свет како најпознат златар во Јапонија. Колку што бисерите им помогнаа да чекорат по својот пат, толку и...

Wall Street

Рут Бадер Гинсберг почина во петокот на 87-годишна возраст. Оваа харизматична жена, со мала градба, имала неверојатен животен пат, често прошаран со машка доминација...

Cotton Club

Jimmy Choo дефинитивно нѐ изненади со својата нова соработка. Луксузната марка се здружи со Тимберленд за да создадат колекција што „го комбинира гламурот на...