Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Berluti со нова кампања за pre-fall 2020

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti…

Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на белгискиот дизајнер, познатата марка стана задолжителна за секоја машка гардероба. Всушност, тие сега успеаја да постигнат совршен баланс помеѓу модерноста и наследството.

Berluti скоро започна кампања за својата колекција pre-fall2020 година. Фотографирана од Џулиен Мартинез Леклерк, кампањата се фокусира на главните елементи на колекцијата, која ни нуди мешавина од сартирни елементи и предмети создадени од кожа, додека главните sвезди на целата приказна се чевлите.

Во кампањата, можеме да видиме модели на Крег Шимириман, Ден Дузе и Фернандо Линдез, кои се олицетворение на рафиниран човек од Berluti.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Fool Moon

Дали сте размислувале за создавање на домашно кино, кој ќе го задоволи бараниот аудиофил во вас? Па, ако е така, тогаш дефинитивно треба да...