Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Прада ја претставува својата нова колекција во дигитален формат

Брендот Прада ја претстави својата колекција пролет / лето 2021 година за мажи во форма на фотографии и видеа, како резултат на пандемија на коронарна вирус…

Наместо традиционалното модно шоу, италијанската модна куќа ја претстави новата сезона во пет различни „поглавја“, создадени од различни уметници – Јирген Телер, Вили Вандерпер, Теренс Нанси, Јоана Пиотровска и Мартин Симс.

Поглавјето на Телер е претставено како серија фотографии, во неговиот познат стил, додека Пјоторовска пристапи кон целата приказна малку мрачна со црно-бели клипови, потенцирајќи ги движењата на парчињата од колекцијата. Видео поглавјата беа придружени со традиционален изглед, кој им даде можност на гледачите подобро да се запознаат со новата колекција.

Опциите за мажи вклучуваат костуми што се вклопуваат во цврста форма, направени од материјал од најлонски Pocone од Prada, како и спортски парчиња од обичен спорт, создадени од материјал за мрежи и проucирен најлон. За жените, најлон најлонот во форма е во форма на плетени фустани и здолништа од А-линија, што е акцентирано од триаголното лого на Прада. Лизгачките фустани украсени со чипка и обични дресови парчиња, исто така, ги добија своите пет минути слава.

Целата колекција можете да ја видите во нашата галерија и во видеото подолу.

Прочитај

Fine Living

Може да имате најголема доверба во личност родена во овој хороскопски знак. Сигурен, стабилен и внимателен, добро се справува со секоја ситуација, што го...

Fool Moon

Музејот на Југославија објави статус на Инстаграм за фотографија од снимањето на „првиот филм направен во повоена Југославија“ – советско-југословенска копродукција „Бура на Балканот“,...

Wall Street

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека вакцината работи ефикасно и формира стабилен имунитет. Причината што тој изјави, како што знае, е дека една од...

Route 66

Откако се појави електричниот суперавтомобил „Порше Тајкан Турбо С“, бевме сведоци на лесните победи против конкуренцијата на спортски автомобили, тој ги „разнишува“ своите противници,...