Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Wall Street

Во Виетнам никнува првиот позлатен хотел во светот

Станува збор за Hanoi Golden Lake Нotel, кој е наречен така единствено заради навистина специфична причина. Според наводите, оваа 25-катна зграда е покриена со 5.000 метри квадратни позлатена керамика, што го прави првиот позлатен хотел во светот.

Сместено во округот Ба Дин во Ханој, на брегот на езерото Гианг Во, хотелско-станбениот комплекс претставува дело на групата „Хоа Бин“, а според плановите, сè треба да заврши до крајот на оваа година. На хотелот Hanoi Golden Lake му е даден прекрасен ентериер кој совршено одговара на неговиот ентериер, со парчиња позлатен мебел, 400 луксузни соби, базен на бесконечност на покривот и сето тоа е сместено на примарна локација.

Со хотелот ќе управува американската групација Wyndham Hotel, која ќе се погрижи да им понуди на своите гости вистинска услуга од светска класа. Цената на метар квадратен во станбениот дел на овој комплекс е 6.500 долари, додека една вечер во хотелскиот дел ќе чини околу 250 долари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Понекогаш животот може да биде тежок и да ви задава разни искушенија, камшикувајќи ве од сите страни, што прави да се чувствувате вознемирено и...

Fine Living

Сместен во приватна шума и близу до платформата за слетување на хеликоптер, имотот се истакнува по многубројните објекти. Се вика Барнхаус и е оддалечен...

Cotton Club

Пепелашка и Црвенкапа во маѓепсаниот Версај! Марија Грација Чиури, дизајнер на модната куќа Диор која секогаш создава облека што пренесува единствена порака и ја...

Fool Moon

“Иднината ни припаѓа на сите нас. На мојата ќерка. На моите деца. На нас. На жените. На секого. На тебе”. По повод Денот на...

Advertisement