Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Wall Street

Следниот авион на Американскиот Председател ќе лета 5 пати побрзо од брзината на звукот! Видете како ќе изгледа.. Дали на Трамп ќе му се допадне?!

Компанијата Боинг е подготвена да го испорача наредниот Air Force One следната година, што значи дека хиперсоничниот претседателски авион ќе биде само неговата замена.

Следната генерација на авиони „Air Force One“, наменета за транспорт на Претседателот на Соединетите држави ширум светот, би можела да има можност за неверојатно високи и досега недостижни брзини на летот колку што е авионот Мах 5.

Американските воздухопловни сили потпишаа договор со аеронаутската компанија за стартување „Хермеус“ за заедничка работа на развој на првата хиперсонична верзија на авионите „Air Force One “.

Таа компанија веќе разви, конструираше и тестираше прототип мотор за таков авион. Сега е време сами да ги направат авионите, според футуризмот.

Хермеус работи на проектот за хиперсоничен мотор повеќе од една година, а тестовите ги заврши во март. Сега, сепак, неопходно е да се осигураме дека идниот авион „Мах 5“ ги исполнува сите неопходни строги безбедносни стандарди.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Познати личности позираа во гламурозни креации од својот … дом. Еми наградите оваа година можеби беа виртуелни и немаше црвен тепих со физичко присуство,...

Fool Moon

Познатиот американски рок-музичар Брус Спрингстин денес го слави својот 71 роденден во друштво на сопругата Пати Скијалфа (67) со која е во брак 29...

Cotton Club

Ние ја сакаме модата затоа што некако не заокружува, таа делува како филтер што помага да падне светлото точно на начинот на кој треба...

Four Seasons

Ѕирнете во волшебниот и ултра-ексклузивен 21 Royal Suite – најекстравагантната приватна дестинација на Дизниленд. Најексклузивната адреса во Дизниленд сега е 21 Кралска улица, дискретно...