Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Wall Street

Руската вакцина против корона е полу-готов производ! Жестока дебата за вакцината на Путин

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека вакцината работи ефикасно и формира стабилен имунитет. Причината што тој изјави, како што знае, е дека една од неговите ќерки била вакцинирана, дека таа имала температура од 38 после првата доза и дека сега се чувствува добро.

Имавме можност да видиме различни реакции на оваа вакцина против коронавирус низ целиот свет, а на Твитер се појави видео што предизвика стрмна лавина од коментари и започна дискусија за тоа.

Сандра Рашковиќ Ивиќ, српска политичарка, доктор и психијатар, јасно го покажа својот став за новата вакцина.

Таа изјави дека не е запознаена со вакцината од која младите и здрави луѓе добиваат температура од 38 степени, а се прашува што ќе се случи со старите лица и болните.

Таа додаде дека оваа вакцина делува како „полу-готов производ со брзо дејство“ и дека смета дека е подобро да се чека за побезбедена вакцина.

Како и Бил Гејтс, кинеската вакцина не може да се пропушти во оваа контроверзија на Твитер, каде овој корисник повикува да нема потреба да се грижите, затоа што нема да ја добиеме руската вакцина, туку кинеската.

Каква е вашата позиција за вакцината против коронавирус?

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Канитта Тонгнак (40) работела како продавачка на облека три години на улиците на градот Чон Даен на северот на Тајланд. Отпрвин сè изгледа нормално,...

Cotton Club

Брендот Микимото е познат низ целиот свет како најпознат златар во Јапонија. Колку што бисерите им помогнаа да чекорат по својот пат, толку и...

Wall Street

Рут Бадер Гинсберг почина во петокот на 87-годишна возраст. Оваа харизматична жена, со мала градба, имала неверојатен животен пат, често прошаран со машка доминација...

Cotton Club

Jimmy Choo дефинитивно нѐ изненади со својата нова соработка. Луксузната марка се здружи со Тимберленд за да создадат колекција што „го комбинира гламурот на...