Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Wall Street

Пророштвото на Баба Ванѓа се остварува: Сите мислеа дека зборува за Руската империја, но вистината е многу застрашувачка!

Баба Ванѓа била пророчица која за прв пат имала свои визии за време на Втората светска војна. Во поновата историја, се повеќе и повеќе настани се поврзани со изразените реченици на оваа мистериозна жена, што предизвикува многумина да се сомневаат дека веруваат дека магијата на предвидувањето сè уште постои.

Сега е 2020 година и помина многу време откако баба Ванѓа зборувала за тоа што го гледа, сепак, се дознава дека Неска Стефанова Робева (73), позната бугарска гимнастичарка и тренер на многу светски шампиони, изјави дека баба Ванѓа, која често е во посета, непосредно пред нејзината смрт во 1996 година, додаде:

– Нешка, круната ќе биде насекаде околу нас.

Короната е бугарски збор што во превод значи „КРВО“ и е поврзана со руското раководство во земјата. Се сметало дека ова пророштво на Баба Ванѓа значело дека Бугарија ќе биде под руско раководство, но дури сега се собираат коцките и Робева сега сфати дека Баба Ванѓа размислува за вирусот Ковид – 19.

Исто така, баба Ванѓа, меѓу другото, ја опишала 2020 година како многу предизвикувачка и тешка година, згора на тоа, таа го предвидела атентатот на рускиот претседател Владимир Путин, како и катастрофално цунами што ќе биде фатално за многу луѓе.

Интересно е што Баба Ванѓа никогаш не го користела својот подарок за да заработи пари и секогаш ги споделувала своите предвидувања бесплатно.

Ќе наведеме уште неколку визии на баба Ванѓа кои навистина се остварија во поновата историја.

Таа се здоби со светска слава кога ги предвидуваше настаните од 11 септември, односно терористичкиот напад врз зградите близнаци, и го имаше тоа пророштво 14 години пред тој настан!

И тогаш во 1995 година таа рече нешто судбоносно.

– Еден црнец ќе дојде на власт во Америка. Тој ќе ја уништи земјата во песок со свои раце. Ќе има многу крв на рацете. Тој ќе ја уништи својата земја и целиот свет ќе се смее на него.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Канитта Тонгнак (40) работела како продавачка на облека три години на улиците на градот Чон Даен на северот на Тајланд. Отпрвин сè изгледа нормално,...

Cotton Club

Брендот Микимото е познат низ целиот свет како најпознат златар во Јапонија. Колку што бисерите им помогнаа да чекорат по својот пат, толку и...

Wall Street

Рут Бадер Гинсберг почина во петокот на 87-годишна возраст. Оваа харизматична жена, со мала градба, имала неверојатен животен пат, често прошаран со машка доминација...

Cotton Club

Jimmy Choo дефинитивно нѐ изненади со својата нова соработка. Луксузната марка се здружи со Тимберленд за да создадат колекција што „го комбинира гламурот на...