Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Wall Street

Porsche лансира нов часовник во специјално издание

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од четирите колекционерски парчиња кои се дел од стратегијата на Heritage Design…

Историските елементи за надворешен и внатрешен дизајн се реинтепретирани и комбинирани со најновата технологија во специјално ограничено издание со потписот Porsche Exclusive Manufaktur. Ќе бидат произведени само 992 примероци од овој ексклузивен модел, кој ќе биде достапен за купување од есен. Заедно со лансирањето на овој нов модел, брендот Порше Дизајн создаде Кронограф 911 4S Heritage Design Edition, висококвалитетен хронограф, ексклузивно достапен за клиентите на споменатиот автомобил.

Создаден од лесен титаниум отпорен на корозија, моделот со дијаметар од 42 мм е веднаш препознатлив заради неговата единствена архитектура. Црното сатенско брането бирање нуди извонредна читливост, благодарение на белиот слој SuperLumiNova што се користи за индекси и стрелките. Зелените кругови во карактеристичната фосфор Зелена сенка се инспирирани од брзиномерите на Порше.

Истата сенка на зелена боја се користеше за бирање и под-бирање броеви, кои беа создадени со типичен фонт Porsche. Акцентите во боја на злато беа користени за логото на Porsche Design сместено на позицијата на 3 часот, како и за логото на Porsche поставено на бројачот на секунди, на позицијата девет часот. Часовникот се напојува со калибар со самостојна ликвидација WERK 01.100, кој доби сертификат за хронометар. Роторот на овој модел го имитира дизајнот на Fuchsfelge, кој првично беше дизајниран за првиот Porsche 911. Врз основа на спецификациите на автомобилот на сопственикот, роторот на часовникот може да биде светло црн или создаден од сатенка финиширана платина. Во комбинација со црвениот или црниот појас Bordeaux, овој модел ќе биде достапен само во изложбените салони на Порше ширум светот, под услов да поседувате и Porsche 911 Targa 4S Heritage Design Edition, со цена од 10.950 €.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Wall Street

Низ целиот свет, ефектите на коронавирусот ги нарушија синџирите на снабдување. Кина, која е глобален центар за производство, мораше да затвори фабрики и значително...

Fool Moon

Многу жени очајно сакаат да имаат подигнат и крупен задник како Ким Кардашијан, а овој совет, наводно, ќе им го поштеди макотрпниот тренинг во...

Fool Moon

Огледалце огледалце, кој е најубав на светот? Во „Снежана“ не се споменува на кој знак и припаѓала злобната маќеа, но таа сигурно е една...

Cotton Club

Миланската модна недела оживеа, физичките ревии се вратија во фокусот и уличниот стил, особено за иновативните комбинации, бои и мотиви што ги обоија улиците...