Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Wall Street

Omega освежува еден од своите најпопуларни модели

Како што ќе кажат луѓето – не треба да се поправа тоа што е расипано…

Сепак, станува збор за Omega брендот, кој всушност веќе го прават тоа, со цел да креира нешто што е за нијанса подобро. Овој пат, се работи за новиот Seamaster Planet Ocean 600M, лансиран во 2005 година и освежен во 2020 година, елегантниот нуркачки часовник доаѓа во две верзии – хронографски и хронометарски. Двете верзии добија портокалова керамичка база која е фиксирана за куќиштето креирано од нерѓосувачки челик. Керамичките бројчаници креирани се од титаниум, како омаж историја во сферата на нуркачките часовници од овој бренд, а станаа уште почитливи благодарение на тоа што стрелките се обложени со родиум и мал прозор за прикажување на датумот.

Опремен со механизам на самонавивање, двете изданија добија кристално куќиште со цел полесно да се види “срцето“ на часовникот. Часовникот е отпорен на длабочина до 600 емтри, а доби и кристална купола отпорна на гребнатини, антимагнетни карактеристики и шеесет часови резервна енергија. Хронометарскиот пречник од 43.5 мм доби и интегриран челичен ремен, додека хронографскиот пречник 45.5 мм е понуден со НАТО ремен.

Она што дополнително може да се додаде е дека, двете Omega Seamaster Planet Ocean 600M изданија се достапни преку официјалниот сајт на брендот, од кои хронографот чини 8.000 долари, а хронометарот 6.500 долари.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...