Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Wall Street

нејзините соработници ја тужат за мобинг, нејзиниот живот се распаѓа: Не се плашам за пари, секогаш ќе живеам така како што сакам

Елен Деџенерис (62) честопати беше изложена на јавноста дури и пред да започне лавина обвиненија за вознемирување, мобинг, расизам и сексуално вознемирување во март во рамките на тимот со кој работи.

Уште од кога започна врска со Поршо де Роси, се вели дека нивната врска е често на работ на пропаст. Во разговорот со Опра Винфри во своето шоу, Поршо се потсети на денот кога се запозна со Елен.

„Беше 2000 година и беше љубов на прв поглед. Во тоа време, немав храброст јавно да ја признаам мојата сексуална ориентација, се плашев дека тоа ќе влијае на мојата кариера“, изјави 47-годишната актерка и модел денес.

Тие се сретнаа повторно во 2003 година на музичките награди VH1 во Лос Анџелес. Набргу потоа, тие започнаа врска, а исто така тие се појавија заедно во јавноста на наградите Златен глобус во Беверли Хилс.

Две години подоцна, тие почнаа да живеат заедно. Елен Деџенерис ја објави својата венчавка во своето шоу и тие се венчаа на 16 август 2008 година.

Неколку години се пишуваше дека тие живеат во хармоничен брак, но во 2013 година, гласините почнаа да се разведуваат и дека меѓу нив имало чести кавги и недоразбирања. За следната година, тие постојано беа на кориците на списанијата што пишуваа за нивните брачни кавги.

Елен и Поршо никогаш не негираа, но во 2014 година беа уморни од гласините дека раскинаа, па Елен одговори на таблоидите во нејзината емисија:

„Го видов весникот, тие велат дека Елен и Поршо се разведени. Неверојатно е, и изгледаат толку среќни“.

Во 2018 година славеа десет години брак. Поршо де Роси во моментов е оженета со една од најмоќните и најбогатите жени во светот. Богатството на Елен се проценува на 340.000.000 американски долари. И ако се појават вести за нивни расправии и евентуално распаѓање, моќниот ПР тим на Елена наскоро ќе ги замолчи ваквите гласини.

Сепак, на крајот на минатата година се појави веста дека Поршо се лути на Елен и нејзините навики на потрошувачите. Таа, наводно, се налутила затоа што презентерката на ТВ не кажала дека купува куќа за 27.500.000 долари.

“Јас секогаш го земам она што сакам да го имам. Живеам во изобилство и секогаш ќе имам доволно пари. Така живеам мојот живот и не се плашам ако снемам пари”, изјави Елен, оставајќи до знаење дека таа одлучува како да ги потроши парите.

Во последните месеци, Поршо де Роси цврсто застана во одбрана на Елен Деџенерис од нападот дека е најлошата личност на светот.

Пред да се омажи за Поршо, Елен имала неколку врски со жени. Нејзината прва девојка беше Кејт Перкоф, со која живееше додека студираше во Њу Орлеанс. Тие се расправаа затоа што Кејт, наводно, била неверна.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Познати личности позираа во гламурозни креации од својот … дом. Еми наградите оваа година можеби беа виртуелни и немаше црвен тепих со физичко присуство,...

Fool Moon

Познатиот американски рок-музичар Брус Спрингстин денес го слави својот 71 роденден во друштво на сопругата Пати Скијалфа (67) со која е во брак 29...

Cotton Club

Ние ја сакаме модата затоа што некако не заокружува, таа делува како филтер што помага да падне светлото точно на начинот на кој треба...

Four Seasons

Ѕирнете во волшебниот и ултра-ексклузивен 21 Royal Suite – најекстравагантната приватна дестинација на Дизниленд. Најексклузивната адреса во Дизниленд сега е 21 Кралска улица, дискретно...