Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Wall Street

Најдобрите машки парфеми – Топ 10

Секој маж сака да мириса убаво, а секоја жена сака намирисан маж. Затоа е многу важно да изберете парфем што ќе ве направи среќни. Ви ги претставуваме 10-те најдобри машки парфеми што сигурно ќе ви се допаднат.

10. Polo Blue Sport by Ralph Lauren

Долгогодишниот фаворит на голем број мажи е Polo Sport, а сега стана уште подобар со својата нова сина верзија. Мирисна мешавина од цитрус, нане, јаболко, мов и мандарина ќе ви даде машки и силен мирис.

09. Hugo Boss

Ако сакате заводлив и машки мирис, тогаш Хуго Бос е вистинскиот парфем за вас. Ќњ уживате во неговиот опоен мирис.

08. Obsession by Calvin Klein

Obsession е популарен уште од 1986 година и сè уште е многу популарен кај мажите. Топлиот и силен мирис ги воодушевува сите дами во околината.

07. Escape by Calvin Klein

Достапен од 1993 година, и понатаму продолжува да ги освојува женските срца, а мажите сè уште го носат со гордост. Мирисната комбинација на рузмарин, еукалиптус и диња ќе ве натера да се чувствувате елегантно и свежо.

06. Diesel Brave Tattoo

Кога ќе го искомбинирате мирисот на јаболко со дрвена арома, ќе добиете парфем Brave Tatto. Овој парфем ќе ве направи вистински херој кој ќе ги освои женските срца.

05. Reaction by Kenneth Cole

Од своето прво издание во 2004 година до сега, Reaction ја подобрува самодовербата на мажите. Голем број мажи го користат овој парфем, а нивните дами се воодушевени и од неговиот карактеристичен мирис.

04. Acqua di Gio

Свеа, чиса и неверојатно заводлив, Acqua di Gio е совршен парфем за секој заводник.

03. Bleu De Chanel

Цитрусните и дрвенестите ароми прават совршен парфем за сериозен маж. Одличен за деловниот човек, овој парфем секогаш ќе делува сериозно и мажествено.

02. A * Men by Thierry Mugler

Силен и машки мирис ќе ве направи среќен и вашата поубава половина ќе полуди за вас. Со парфем A Men, секогаш ќе бидете ѕвезда.

01.  One Million Intense by Paco Rabanne

Интензивниот и силен мирис на парфемот One Million го прави најпосакуваниот и најпопуларен машки парфем. Овој парфем е многу популарен кај жените, а повеќето дами се воодушевени кога ја мирисаат прекрасната мирисна арома на оваа тоалетна вода.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...