Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Wall Street

На кој начин богатите деца го “преживуваат“ корона вирусот…а сето тоа пренесено на Instagram

Како сите ние се бориме / боревме со мерките на самоизолација и полициски час кои ни го ограничуваа движењето?

Некои од нас седат сами во своите станови или соби, некои времето го поминуваат со своите најблиски или совладуваат некои нови вештини, додека оние другите, кои се познати по своите богатства, времето го поминуваат во огромните вили, со изобилие на удобности и можности за забава. Богатите деца на Instagram го прикажуваа својот секојдневен ден во “карантин“.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...