Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Wall Street

Италијанско купатило по ваш вкус

Италијанскиот произведувач на опрема за купатила, ги создава своите елементи од навистина уникатен материјал…

Cristalmood е еден од најновите материјали кои ова компанија го има развиено, а како што изјавуваат, има отпорност како камен и транспарентност како кристал. Станува збор за смола која може да се стави во калап и да се користи при креирање на уникатни умивалници и кади.

Материјалот се состои од полиестерска смола и пигменти на боја. Sensoc е правоаголен умивалник кој е креиран од овој материјал, додека своите остри линии ги разби заоблените детали. Умивалникот е естетски, а воедно и едноставен за одржување. Тој има антикорозивна карактеристика, што значи дека неговиот сјаен завршеток може да се врати дури и доколку случајно се изгребе.

Како би ни понудиле совршен продолжеток на приказната за Cristalmood материјалот, славниот италијански бренд овој пат претстави три нови бои, кои можете да ги одберете во склад со вашите дизајнерски потреби.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...