Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Wall Street

Дубаи-Напуштени луксузните автомобили

Скапоцени автомобили сеуште збираат прашина на улиците на Дубаи, а нивниот број се повеќе се зголемува…

Дубаи во последните неколку години стана еден од најбогатите градови и дефинитивно една од најпосетените дестинации. Голем број луксузни автомобили во ваков град не се чудна појава, но напуштени автомобили од неколку милиони долари навистина не може да се видат на некое друго место.

Голем број претприемачи банкротираа поради финансиската криза, па овие автомобили мораа да останат на улица. Бидејќи Обединетите Арапски Емирати немаат точно дефиниран закон за исплата на долговите кога станува збор за овие автомобили, голем број се напуштени и тоа со клучевите во брава. Одличен пример за тоа е Ferrari автомобил кој е пронајден со клучевите на паркинг на аеродром во Дубаи.

Ви ја претставуваме галеријата која ќе ви покаже во каква состојба се овие автомобили и кои марки се во прашање.

Прочитај

Fine Living

Може да имате најголема доверба во личност родена во овој хороскопски знак. Сигурен, стабилен и внимателен, добро се справува со секоја ситуација, што го...

Fool Moon

Музејот на Југославија објави статус на Инстаграм за фотографија од снимањето на „првиот филм направен во повоена Југославија“ – советско-југословенска копродукција „Бура на Балканот“,...

Wall Street

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека вакцината работи ефикасно и формира стабилен имунитет. Причината што тој изјави, како што знае, е дека една од...

Route 66

Откако се појави електричниот суперавтомобил „Порше Тајкан Турбо С“, бевме сведоци на лесните победи против конкуренцијата на спортски автомобили, тој ги „разнишува“ своите противници,...