Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Живејте како Џејмс Бонд на неколку дена

Дали сакате да уживате во животот на Џејмс Бонд?

Па, да бидеме искрени, сите пари во светот не можат да ви го купат неговиот изглед, став и стил, а ниту девојките на Бонд кои очигледно ги сакаат неговите квалитети што парите не можат да ги купат. Она што ни останува е луксуз, што дефинитивно одговара на пари, што може да се ужива и живее. Доколку сакате да живеете како Џејмс Бонд барем неколку дена, знајте дека поранешната вила на Јан Флеминг, која е дел од ресортот „ GoldenEye “ во Јамајка, е достапна за изнајмување.

Вилата со пет соби доаѓа со услуга на приватен батлер и шеф, покрај сопствениот базен. Гостите можат да уживаат во третманот на Бонд не само во луксузот на познатата вила што ќе ве воодушеви со неговиот ентериер, туку и во услугите што доаѓаат со него. „Ербнб“ ја наведе оваа вила како дел од својата услуга „Лукс“, како дел од прославата на дваесет и петтиот филм „Бонд“.

Ако уживате во активности на отворено, знајте дека има базен и приватна скара, заедно со џакузи и лежалки. Секоја спална соба на вилата има своја приватна бања, додека во медиумската сала има ТВ, ДВД плеер, Епл ТВ и звучен систем што ќе ве воодушеви.

Цената на една вечер во оваа вила е 7.340 долари. Но, сепак, сите знаеме дека Бонд никогаш не се согласил на ефтини компромиси.

Прочитај

Wall Street

Британската влада доцна во четвртокот објави дека ќе воведе задолжителнен карантин за повратниците од Франција во сабота од 3 часот по полноќ, на британските...

Route 66

Со децении, Mercedes како концепт за луксузен автомобил е особено популарен во Америка, каде што го сакаат многу спортисти. Меѓу нив е и Мајкл...

Four Seasons

Viceroy Bali е луксузно одморалиште со триесет вили, што особено ќе ги израдува љубителите на ексклузивност, елеганција и егзотичност… Оваа област, која некогаш била...

Green Tea

Фантастичната линија на Џенифер Лопез е резултат на редовно секојдневно вежбање, но и добра исхрана. Латиноамериканската дива веќе откри дека секогаш се грижи за...