Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Верувале или не – Луксузна торба за носење лубеници

Купувањето овошје штотуку стана полуксузно, благодарение на јапонскиот бренд, Цучија Кабан…

Овој култен и интересен бренд штотуку претстави луксузна, рачно изработена кожна торба, која е создадена за да носи само една лубеница. Создадено како дело на дизајнерот, Јусуке Кадој, вреќата лубеница, како што се нарекува, е луксузен и веројатно скап додаток, кој не може да се користи за многу намени.

Ексклузивната торба е создадена како дел од проектот за бренд Tshuchiya Kaban, наречен „The Fun of Carrying “, кој ги охрабрува дизајнерите да дизајнираат и создаваат игриви и иновативни предмети. Има одличен квалитет, е зашиена до совршенство и доаѓа со соодветна рачка од кожа. Во најмала рака, тоа е основно, нема детали или акценти.

Рачно изработена со неверојатна прецизност, торбата може да ја издржи тежината на цела лубеница. Како што вели Кадој, оваа идеја му дошла затоа што тој е самиот љубител на лубеница. Ако ја споделите неговата љубов и сакате да ѝ посветите една торба на вашата драгоцена личност, размислете дали да го купите овој интересен модел. Засега цената и достапноста не се објавени.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Некои хороскопски знаци знаат подобро од другите како да се справат сами. Во првите редови има огнени знаци и еве зошто не треба да...

Fine Living

Истражувањето на списанието „Бизнис инсајдер“ покажува некои однесувања и одлики кои се поврзани со повисоко ниво на интелигенција од просекот. Ова, се разбира, не...

Cotton Club

Ревијата Savage x Fenty ќе се одржи наскоро и станува подобро од кога било. Во објавено видео, Ријана ја објави веста за претстојната ревија...

Fool Moon

Идејата се создавала веќе 25 години! Лејди Гага го претстави својот нов музички спот за „911“, најновиот сингл од нејзиниот албум „Chromatica“. Она што...