Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Уживајте во оброк изнад градот

Дел од привлечноста за јадење во покривен ресторан е уживање во храната додека уживате во прекрасниот поглед…

Но, замислете ресторан кој се наоѓа толку висок, што нема згради околу него што ќе ве вознемируваат да уживате во погледот на градот, кој исто така лета. Ако ви се допаѓа таа идеја, тогаш Roocopter One, првиот ресторан со хеликоптери, ќе ве воодушеви.

На 9 август компанијата Deliveroo ќе се обиде да измери колку љубителите на гастрономијата се заинтересирани за идејата за јадење додека летаат 333 метри над Лондон. Оваа британска служба соработува со возниот парк со хеликоптери Chapter-A, за да им понуди на своите клиенти услуга на летање додека уживаат во оброците од најдобрите ресторани во градот.

Оние што се доволно среќни да резервираат маса во Roocopter One, ќе можат да поканат пет гости. На денот на резервацијата, вие и вашите гости ќе заминете на хелиодромот Battersea  каде ќе го нарачате вашиот оброк од списокот на локални ресторани, а потоа ќе присуствувате на кратка демонстрација. Кога ќе пристигне вашата храна, хеликоптер ќе се издигне на небото над англиската престолнина, каде ќе уживате во дваесет минути лет.

Како ви се допаѓа оваа идеја?

Прочитај

Wall Street

Британската влада доцна во четвртокот објави дека ќе воведе задолжителнен карантин за повратниците од Франција во сабота од 3 часот по полноќ, на британските...

Route 66

Со децении, Mercedes како концепт за луксузен автомобил е особено популарен во Америка, каде што го сакаат многу спортисти. Меѓу нив е и Мајкл...

Four Seasons

Viceroy Bali е луксузно одморалиште со триесет вили, што особено ќе ги израдува љубителите на ексклузивност, елеганција и егзотичност… Оваа област, која некогаш била...

Green Tea

Фантастичната линија на Џенифер Лопез е резултат на редовно секојдневно вежбање, но и добра исхрана. Латиноамериканската дива веќе откри дека секогаш се грижи за...