Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Ужасно! Синот ја Потрошил Животната Заштеда Праќајќи Пари на Гејмери Низ Целиот Свет! Што Мислите, Каква е Реакцијата на Неговите Родители?!

Ова, таканаречена бизарна мудрост во нејзината кожа ја доживеа мајка од САД, чиј син успеал да украде околу 20.000 американски долари, каде преку донации ги испратил до своите сакани стримери на платформата за игри Twitch.

Ситуацијата искочила надвор од контрола кога детето ја зграбил дебитната картичка и преку лесен трансакциски процес ги споделил парите на своите сакани стримери, како што се Tfue, Ewokttv, Kurt Benkert и други.

Она што е уште поинтересно во овој случај, е дека слаткото дете ги потрошил сите пари за неверојатни 17 дена. Дарежливото дете секој ден испраќал над 1.000 американски долари на стримери.

Мајката на тоа дете, шокирана кога дознала дека останала без „годишната заштеда“, одлучила да се бори за парите што нејзиниот син ги пратил на стрим платформата Twitch. На самиот почеток, немало позитивни резултати. Таа сепак, стигна до решение за проблемот во една објава на Reddit, каде еден корисник ѝ објасни дека нема потреба да контактира со Twitch, туку со Xsolla, компанија која првенствено се занимава со трансакции. Сите потрошени пари биле вратени, додека синот, иако веројатно не бил свесен за тоа што направил, добил казна и бил испратен на советување.

Што би направиле во оваа ситуација? Пишете ни коментар и ваше мислење!


Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Модната недела во Њујорк заврши (со презентација на колекцијата на Том Форд) и беше многу поразлична од сите претходни. Пандемијата на Ковид-19 принудуваше промени...

Fool Moon

Владеењето на Вага, односно влегувањето на Сонцето во знакот на Вага, ќе започне на 22 септември, кога започнува есента. Пред нас има многу предизвикувачки...

Cotton Club

Бели кошули, панталони и вечерни фустани – соодветна облека за чудни времиња. Во време на неизвесност, сакате едноставност и јасност повеќе од сè. Ралф...

Fine Living

Знаевме дека мајчиното млеко е најдобриот избор за храна за бебиња, но моделот Џоди Тарнер-Смит во интервју за Вог откри уште една од неговите...