Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Секој хороскопски знак има свој полу-скапоцен камен и ангел чувар, откријте кој е ваш и Внесете позитивна енергија во вашиот живот.

Со секој знак на зодијакот управува одреден ангел кој ни помага да ги користиме нашите вродени доблести и да соработуваме со енергиите што ни се дадени. Полу-скапоцените камења одамна се познати по нивниот позитивен ефект врз телото, од заздравување до расположение и енергија.

Хематит – хороскопски знак – Овен, Вага, Шкорпија, Јарец

Хематитот има чудесен ефект врз крвта, штити од скоро сите заболувања на крвотокот, анемија, леукемија, ја регулира изградбата на организните клетки и престанува со крварење. Го намалува крвниот притисок и го регулира нивото на шеќер во крвта. Ја оживува работата на крвотокот и лимфниот систем.

Халкедонија – хороскопски знак – Близнаци, Шкорпија, Стрелец

Халкедонијата е амајлија за поздрав организам. Заштитува од слабост, меланхолија и разни видови на болести. Лечи болки во грлото, главоболка, треска, студ, кашлица, гнојни рани. Стимулира формирање на црвени крвни клетки и функција на коскената срцевина. Тоа влијае на подобрување на општата состојба на организмот.

Планински кристал – хороскопски знак – Овен, рак, Лав, Јарец

Рок кристалот ги чисти крвните садови, ја олеснува работата на срцето, спречува срцев удар, донесува кислород во мозокот, го стабилизира крвниот притисок. Донесува енергија, ја намалува треската, отокот и дијареата. Ја намалува температурата, ја ублажува болката и го зајакнува имунолошкиот систем. Заштитува од зрачење и ја уништува статичката електрична енергија. Ја забрзува работата затоа што носи инспирација, креативност и нови идеи. Исчистете го просторот од каква било негативност.

Цитрин – хороскопски знак – Близнаци, Девица, Вага, Водолија

Цитринот се користи против депресија, поттикнува добро расположение, ја крева самодовербата. Донесува повеќе енергија и моќ, го зголемува либидото и носи големи резултати на сексуалното поле. Дава најдобри резултати ако ги носат обајцата партнери.

Аметист – хороскопски знак – Шкорпија, Стрелец, Водолија, Риби

Аметист привлекува изобилство и богатство, па затоа често се користи како поддршка во игри на среќа. Помага при менструални проблеми, го зајакнува меморијата, го регулира крвниот притисок и се користи против дебелината. Ги смирува нервите и го штити срцето.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Канитта Тонгнак (40) работела како продавачка на облека три години на улиците на градот Чон Даен на северот на Тајланд. Отпрвин сè изгледа нормално,...

Cotton Club

Брендот Микимото е познат низ целиот свет како најпознат златар во Јапонија. Колку што бисерите им помогнаа да чекорат по својот пат, толку и...

Wall Street

Рут Бадер Гинсберг почина во петокот на 87-годишна возраст. Оваа харизматична жена, со мала градба, имала неверојатен животен пат, често прошаран со машка доминација...

Cotton Club

Jimmy Choo дефинитивно нѐ изненади со својата нова соработка. Луксузната марка се здружи со Тимберленд за да создадат колекција што „го комбинира гламурот на...