Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

приватно луксузно гнездо

Ако ви треба изолиран простор каде можете да се опуштите, да се развивате и да уживате во убавината на природата во вашата околина, ние имаме вистинска работа за вас…

Елегантната, но суптилна лежалка за надворешноста, наречена Хат, ја создаде младиот архитект Марк Лавит за марката Етимо, и совршено ќе ги задоволи сите ваши потреби, благодарение на неговиот дизајн што сугерира нова димензија на удобност, давајќи чувство на топлина и заштита.

Ова парче мебел е изработено од сибирско ариш, серија долги летви се елегантно наредени во форма на вигвам, со метални инсерти и детали, заградувајќи великодушно димензионирана кружна седечка област. Со додавање на меки влошки, можете дополнително да го подобрите вашето искуство за уживање.

Мерење на висина од 320 см и дијаметар од 300 см, седиштето може да се прилагоди според вашите потреби. Куќата може да се персонализира со употреба на елегантни завеси кои целосно ќе го затворат просторот за седење, овозможувајќи минување на воздухот, а истовремено ве штити од директна сончева светлина.

Колибата е многу повеќе од мебелот за вашата надворешност, затоа што лесно ќе го воздигне изгледот на кој било простор во кој се наоѓа. Затоа, ова прекрасно гнездо за луѓето ќе има силно визуелно влијание благодарение на едноставната, но шик структура.

Како што објаснува дизајнерот: „Гостопримливо и удобно, ова парче е со дрвена структура, која ќе ве заштити како школка и ќе ви понуди ексклузивен и приватен изглед. Меките перничиња на седиштето ќе го поздрават вашето тело во форма на удобна прегратка. Тоа е живеалиште каде наизменичниот ритам на дрвени елементи создава отвори низ кои минува воздухот, во потполно природен дијалог “.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Есенскиот шопинг е како утешна награда: денот е скратен како миење на 90 степени, но хеј, погледнете ги новите палта! Температурата паѓа од час...

Cotton Club

Живанши стана хит на Инстаграм во последните неколку дена со серија фотографии од новата колекција, која беше претставена од инфлуенсери од светот на модата,...

Route 66

Со задоволство ве информираме дека во оваа, 2020 година, брендот Range Rover го слави својот 50-ти роденден и по тој повод воведува специјално издание...

Green Tea

Предупредување: откако ќе го прочитате овој текст, би можеле да се оддалечите од вашиот мобилен телефон – со гадење 🙂 Бидејќи, гаџетите (мобилни телефони,...