Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Прекрасна јахта со традиционални елементи

Gianmarko Cardia , еден од најталентираните млади дизајнери на јахти денес, скоро го претстави својот последен проект, наречен Vela …

Тоа е прекрасен концепт на јахти што користи едриличари на Dyna Rig на многу интересен начин. Ако сметавте дека едрилиците на Dyna Rig се ретка глетка, знајте дека сте во право затоа што во светот нема многу јахти кои ги користат. На концептот „Vela“ им беше дадена двојна намена бидејќи еден дел од нив може да се искористи како екран за кино на отворено.

Сè на сè, Vela носи не помалку од 1.850 квадратни метри едра. Покрај тоа, прекрасната јахта е опремена со хибриден погон за намалување на потенцијалното загадување.

Внатрешноста на јахтата содржи четири кабини за гости и една главна просторија, велнес центар со теретана, прекрасна спа област и клуб на плажа, кој е исполнет со бар и големи лежалки. Јахтата е долга 80 метри, ширина 14,3 метри и лесно може да прими до десет гости.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Иако славните личности и стабилните, долгорочните врски и бракови обично не одат рака под рака, долгите и среќни бракови исто така постојат и на...

Fool Moon

Романот „Мајсторот и Маргарита“ од Михаил Булгаков, кој по професија беше доктор, е дефинитивно дело кое никогаш никого не остава рамнодушен. За тоа сведочи...

Green Tea

Специјалитет на познатиот британски готвач Џејми Оливер се едноставни јадења за кои не се потребни посебни кулинарски вештини. Џејми Оливер е секогаш среќен што...

Cotton Club

Иако ретко се појавува во јавноста по поразот на нејзиниот сопруг на претседателските избори, идната поранешна прва дама на Америка наскоро докажа дека е...

Advertisement