Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Погледнете ја новата вила на Џенифер Лопез и Алекса Родригез

Иако им е потребен друг дом онолку колку што на гулабот им треба часови по танц, ennенифер Лопез и Алекс Родригез само во таа пригода потрошиле скоро 1,4 милиони долари …

Тие купиле нов имот во Енсин, кој некогаш беше целосно непознат, но неодамна стана неверојатно популарен кај славните. Додека самопрогласените ентузијасти за недвижнини имаат различна естетика во дизајнот – [Алекс] повеќе е на модерната, машка страна “, рече Лопез, додека таа самата претпочита класични детали – и двајцата ќе го ценат декор на овој дом, кој нуди атрактивна комбинација на модерен и ретро мебел.

Новиот имот на славната двојка се шири на релативно скромна 220 квадратни метри и е далеку поскромен од многу други куќи што ги поседуваат, што укажува на тоа дека е купен или за среќен роднина или како инвестиција. Изградена во 1948 година и со оглед на тоа што неколку пати е реновирана, структурата на црвениот покрив е со неопределено архитектонско наследство, но нуди модерни погодности.

Влезната врата се отвора во огромна комбинирана дневна / трпезарија со широки штици од дрво од дрво, чисти бели wallsидови и вдлабнато LED осветлување. Трпезаријата има засводена дрвена таванот насликана во длабок јаглен.

Инсталирана оваа година, сосема новата отворена кујна има сиви ормани, остров во центарот и нерѓосувачки уреди. Француските врати ја поврзуваат кујната директно со покриената тераса, каде што има доволно простор за дневна соба или трпезарија, со поглед на посебна гаража, до која се пристапува на задниот дел од имотот. Скриена е зад гаражата – канцеларија од 20 квадратни метри, совршена за приватност додека работите од дома.

Куќата нуди и две спални соби кои имаат голема гостинска бања, како и мастер тоалет со двојни плакари. Свежо реновираната бања има двојни мијалници, длабока капење и застаклен туш.

Екстериерот на имотот е едноставно уреден, со мал број насади отпорни на суша и тревни области, додека посакуваната локација има фантастични ресторани, бутици и други погодности во близина.

Погледнете повеќе фотографии од куќата во галеријата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Секоја боја има посебно значење, а според психологијата на бојата, нашата омилена нијанса може да открие многу за нашиот карактер и живот. Астрологот Мишел...

Green Tea

Артичоката е една од основните состојки на медитеранската исхрана. Овие фотогенични пупки се всушност еден вид на диво трнливо растение (чичка), иако честопати ги...

Fine Living

Томи Хилфигер и неговата сопруга, дизајнерката Ди Оклепо, купија луксузна вила во Палм Бич вредна 21 милион долари. Езерската вила е изградена во 2006...

Fool Moon

Албумот ќе биде посветен на нејзиниот развод! Одлична вест за обожавателите на Адел: извор близок до пејачката соопшти дека многу скоро ќе издаде нов...

Advertisement